Mé tajné přání!

3. september 2013 at 17:53 | Less |  my thoughts
Všichni píšou o škole,tak já udělám změnu.!:DD:)<3
Kdyby se mě někdo zeptal jaké je mé přání řeknu samozdřejmě jiné věci. Jako procestovat celý svět. Ale takové malé přání,prostě maličké a primitivní bych asi nikomu neřekla. Né žy by to bylo tajné,ale není důležité.Patří mezi ty:"Kdyby,tak.." nebo "by,by měl".Nevím jestli,kdybych měla přílěžitost a kdyby se to přání mělo splnit,bych to doopravdy chtěla. Jistě že chtěla,ale kdyby to nic nestálo a nezasahovalo do mého života. Kdyžtak přemýšlím,vůbec mi mi nevadilo žít jinak,jinak než jsem doposud plánovala. Nijak jak jsem vždy chtěla. A hlavně trochu jinde. A proto dnešní článek věnuji mému zvláštnímu přání.
Mé přání je mít vlastní "krámek"


Jmenoval by se Book Yvette. Byl by to obchod s knihami.Styrými i s novými. Byl by ozdobený.Při vchodu by cinkl malý zvoneček. Na dveřích by byla cedulka OPEN,CLOSE. Za výstvavkou by byly uložene nejnovější knihy. Uprostřed by byl stůl obklopený nejnovějších sbírek. Chci aby měl můj krámek hodně oken. A aby byly dveře skoro vždy otevřené.(kromě zimy.) Chci aby krámek zdobily květiny a aby tam bylo místo na 2křesílka a gauč. Jediné co by si u mě mohli obědnat by byl čaj. Bylo by z něho navýběr asi 10 a více druhů. Každý by si krámku povídal. Bylo by to knihkupectví s menčím oddychem. Já bych byla za pultem a občas bych se vystřídala s mou spolupracovnicí,spolehlivou hodnou. Jmenovala by se Lenka.Kdysi učila čsštinu na základní škole.Byla by o trošku starší asi o 2-3 roky. Brunetka ve skvělých letech.Hodná,milá,vdaná matka. Obě dvě milujeme knihy a můj obchod. Obchod by sídlil v Isrku-Dublinu v zapadlém městečku:Dunboyne.


Přála bych si "kavárničku"
Obyčejnou malou a zarostlu kavárničku. Byla by do zelé barvy,jako moje "nejdražší a nejlepší" kavárna Stabucks. Venku i ve vnitř by byly kulaté a malé stolečky s židlemi. Nad obchodem by visela cedule Café sur les élytres. Jak už jste poznali z názvu,ano byla by ve Francii v městečku Limoges-Rue de Babylone. Byla by to malinká kavárnička se stovky druhů kávy. Jako je Breve,Lágrima,Submarino,Café Amereto,Irlandés a jiné stovky kávy,frape,late capucina a dalších. Moje kavárnička by byla vyhlášená v celém Limogesu.Každý rekreatista,při návštěvě Limogesu by si rozhodně něchtěl vynechat Mojí kavárničku,jako vy Eiffelovku v Paříži. Existovala by káva měsíce. Vymýšela bych ji já. Třeba ledové framé s našlehanou pěnou s příchutí karamelu a vanilkovou polevou. Nebyla bych ani drahá ani levná. Každý normální občan Limogesu by si ji mohl dovolit. Každý Pařížan. Fungovala by od 06:00 do 18:00. Ráno káva,než jde každý do práce a ve 3-4 když jdou z práce. Nemuseli by jste si obědnat mou vyhlášenou kávu,ale také čaj a malinký zákusek. Byla bych srdcem Limogesu a magnetem Francie.

Přála bych si "květinářství"


Malinké,krásné,plné květin. Levné a hlavně mé kvvětinářství.By stálo na rohu ulice Oxford St. V Londýně-Anglie. Jmenovalo by se Flower for fun. Květiny pro radost. Prodávala bych květiny,pohlednice,svíčky a další capinky. Miluji růže.Byly by středem krámku. Velká kasa s pultem by byla uprostřed květinářství. Celá kasa by byla oszdobena fotkami. Byl by to rodiné květinářství,bylo by mo mé babičce,zdědila jsem ho. Babička milovala květiny,střídám se tám se svou setřenicí. Barva květinářství by byla po levandulích. Květiny by letěly na dračku a já a má setřenice Lola bychom je hezky vázali.Lole je dvacetpět je o rok mladší než já. Nabízeli by jsme různé vázání všech možných kytek a výber zasených i normálních rostlin. Moc by jsem ho milovala.
flowers

Tento článek je smyšlený,jak říkám. Nemám sestřenku a ani babičku která má květinářství,nemám nic s Irsek´,Francii a Anglii. Je to můj sen,něco jako přání. A vůbec nevím jestli se mi to splní. áách,není to nádhera? Chtěli by jste také svůj vlastní krámek? :))
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 bebs. | Web | 4. september 2013 at 19:09 | React

wow. dostal ma už len prvý popis o mini kníhkupectve. že až som si pri tom uvedomila, že nejaká časť zo mňa tiež vždy túžila po niečom takom :) ale ak ti to vyjde, tak sa tam určite niekedy zastavím :)
a kaviarnička. presne taká, akú by som rada navštevovala, popíjala v nej kávu a čítala obľúbenú knihu...
ako malá som vždy milovala kvetinárstva. babka ma tam často brávala a zatiaľ čo ona sa rozprávala s predavačkou, ja som obdivovala všetky tie nádherné a voňavé kvetiny :))

2 Rai. | Web | 8. september 2013 at 19:12 | React

Stačilo mi se jen podívat na tu fotku s knihkupectvím a hned jsem zatoužila po něčem takovém. Každopádně se mi hrozně líbí, jak už máš všechno namyšlené a dostalo mě to s tou cedulkou "open, close" :D Takhle do detailu jse vždycky chtěla umět vymýšlet cokoliv :) No, přeju ti samozřejmě ať se ti alespoň jeden z těchto krámků povede získat. Já bych chtěla asi nejvíc knihkupectví, protože miluju knížky, ale fascinují mě ty staré kavárničky, takže druhá v pořadí by u mě byla rozhodně kavárna :)

3 rammy_s | Email | Web | 10. september 2013 at 12:35 | React

Jesus Christ, jak dlouho jsem tady nebyla.

Dřív byl tenhle blog jako moje zašívárna. Ale pak jsem našla nějak moc jiných blogů a tenhle nějak vypustila z hlavy..:( Ale teď jsem procházela moje staré články a pročítala si komentáře. A narazila na tvůj komentář.:) Jsem ráda, že jsem ho našla a vrátila se zpět obdivovat tvůj blog.;)

Je mi strašně líto, že jsem tu tak dlouho nebyla. Ale tobě je to jedno.:D Ale mě ne.:D Určitě si přečtu všechny články, které jsem prošvihla a zapíšu tvůj blog do mých oblíbených.:3

Jinak. Co se týče článku. Taky jsem vždycky chtěla nějakou malou útulnou kavárničku, která bude vonět po kafi, a krásné knihkupectví.:') Někdy jsem přemýšlela nad tím, že to spojím dohromady.:D V Londýně, kam bude chodit aspoň většina Londýňanů.:3 Proč mě nenapadlo o tom napsat!?:D Prostě máš lepší nápady. Kdybych byla ta stará Rammy_s, okamžitě bych začala prosit, jestli můžu udělat podobný článek.:D Jen trochu delší a nějak to rozepsat do příběhu. Ale já jsem nová Rammy_s a časem tě nějak přemluvím.:D Možná.:D

A chci ti pochválit ten design.:3 Je vážně LIBOVEJ.:D

4 Magdaléna | Web | 10. september 2013 at 17:32 | React

Páni, to je nádherný článek.
Osobně se přimlouvám za to knihkupectví... jen nevím nevím, jestli by byl prostor si sednout a popovídat. Do takového super krámku by chtěl každý, takže by se tam za chvilku dveře netrhly :)

5 rammy_s | Email | Web | 10. september 2013 at 18:49 | React

Vlastně jsem do toho playlistu dávala spíš písničky, které by lidi nějak moc neměli znát.:) Snažím se dělat playlisty, kde nebudou ohrané písničky, které člověk slyšel stokrát v rádiu. Jsem ráda, že se ti líbil.:) Nemáš zač, Less.;)

By the way, kdybys něco z těchhle krámků měla, tak určitě zavítám.:3

6 Rai. | Web | 16. september 2013 at 19:09 | React

Obrázek jsem z tumblr, jenom jsem zadala "rusted" :D Mně ta písnička připomíná taky strašně moc plno jiných, ale nikdy si nemůžu vzpomenout jaký :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
Děkuji za návštěvu mého blogu! Doufám že se ti líbí mé články a moje nnázory na svět.
Děkuji za každý komentář či přečtění článku,jsem vděčná za stále čtenáře!
Nečekej že budu psát každý den. Zdroje většina obrázků je z Weheartit.
Mám vás ráda vaše Less♥