Nechci stárnout!

29. august 2013 at 12:47 | Less |  my world
Ahoj holky! Tento článek,upozorňuji dopředu, není pro slabší osoby.:) Jako,je mi z toho do blití i teď.Budu se snažit ho napsat co nejšetrněji. A strašně se Vám omlouvám že to sem dávám,ale prostě to chci. Chci abychom věděli jak dopadneme. A že na včeréjší dopoledne nikdy nezapomenu. A taky že nikdy,ale nikdy nebudu zdravotní sestra!

Byla středa.Nádherné odpoledne. Slunce sice nepálilo,ale i tak mě hřálo. Paprsky nebyly ostré.Mamka měla volno,jelikož mám babi a dědu v nemocnici,rozhodla se že za nimi pojedeme. Babička je na doléčení:je zaplněná vodou(něco s ledvinama). A děla je na LDN. Léčebna pro dlouhodobě nemocné. Nemůže chodit,takže až ho rozchodí pak půjde k babičce.
Prvni jsme šli navštívit babičku. Měla nažloutlou barvu,asi má něco s játrou.Síce víme že se dostanou domů,ale né na dlouho.I tak vypadala dobře,povídala si s náma a my jsme ji donesli neco na zub. Byla už o hodně lepší na to že její 73let má cukrovku a od 40let bere xxxx.prášku,vypadá skvěle! Jsem ráda když ji vidím,ale nemůžu vystát ochotu sestřiček. Zacházejí s něma jako s hadrem!Zapomenou nakapat do oči,vemte si že kdyby se to tak stalo víckrát babička oslepne. Píchají injekce tak,že z ních máte 5centrimetrové modřiny. Nechajíje trpět žízní,neptají se jestli je něco bolí. Je to děs. Myslím že jedna či dvě z 20,jsou ochotné a hodné. Možná toho taky mají dost,ale je to jejich práce a oni věděli do čeho jdou. A nikdo je tam nedrží! Je to hnus!Pak jsme šli dolů za dědou,do oddělení LDL.
A říkám vám že naposledy.!Naposledy,kdyby jste cítili ten sprat hodby. Pokoj číslo 3!Mamka s babičkou zaklepali. Čekala jsem to nejhorší,ale tohle doopravdy ne. Pokoj byl šedý,malé oka,jen jedno bylo otevřené!Takový smrad,takový jsmem jak živ necítila! Tak není divu,když tam každý dělá do plinek. První pán,čekál než umře. Chrčel a ležel.Občas prudce zakašlal,že jsem byla připravená volat sestru. Ten uprostřed čouhala průhledá hadička,né čitá. Od sraček a toho zbytku. Hnusné postele a neuvěřitelný smrad! Ten třetí furt blbě dýchal,zvrcel. Nechutné,kolem postelí křesla s dírou,na.. no velkou. Děda byl jediný komunikativní člověk,který luštil křížovky. Ne,není to k smíchu a ano je to pravda.Má ochablé svály.A proto se neudrží. Taky jsme mu donesli jídlo. Byl tam ještě jeden pán,ale ten mluvil s dědou. Už chodil a měl by jít domů. Chudák děda,říkal že je to hrozné. A jak psichicky,to si my,ani neumíme představit. Děda říká že ho od tady tuď dostanou jen nohama na před. (Mrtvého,na posteli-odvezou-) Ale já mu věřím,věřím že se dostane domů. Už když jim to tam uklízíme a malujem.
Říkám si,zaslouží si to ti lidé?Co provedli?Možná to pánbůh tak chce,možná že udělali něco zlého,ale to my nevíme. Možná ani nic neudělali. Nechci být sestřičkou,nezvládla bych jim utírat posrané zadky a napojovat hadičky na intimní části. Nedokázala bych ho popostrčit psichicky dopředu. Nedokázala bych mu říct že to zvládne. A ještě neco vám řeknu:Ten pokoj kde byl děda,je prý ten nejlepší z LDL.Takže si myslím umíte představit těch zbylých 10,ne?
Taky si říkáte že tak dopadneme?Snad ne,nechci se trápit. Sice jsou oba cukrovkáři ale já si myslím že i normálního člověka toto potká. Když bude jíst pořádně pravidelně a né moc tučné jídla.Jako je třeba bůček. A hlavně se nestresujte. Naše mládež se prá bude dožívat 100! A cvičte,běhejte,užívejte života. Abychom takhle nedopadly.
Jedno Vám ale ještě řeknu,vím že jsem možná surová,ale chci na pohřeb! Kfyž se s tím člověkem nerozloučíte,žije pro vás pořád. Jako pro mě teta Marcela. Byla neuvěřitelný člověk,a jednoho dne ve spánku umřela. A to jí bylo myslím 45. Já vím je to hrozné a to zrovna na tak úžasnou paní! Ale pro mě stále žíje.Protože jsem se s ní nerozloučila.


Život je krutý.

Ghosts II
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Fík | Web | 29. august 2013 at 12:59 | React

takynechci stárnout a umřít

2 Michaela. | Web | 29. august 2013 at 17:43 | React

Těší mě , že se ti můj článek o Harrym líbí. A ty by jsi taky určitě dokázala napsat článek o svém idolovi , protože když pro tebe něco znamená a máš ho opravdu ráda , psaní jde samo. :)

Ty jako správná fanynka by jsi měla být ráda , že se Zayn zasnoubil. Když byl Harry s Tay , byla jsem naštvaná protože Tay mám ráda jen jako zpěvačku. Ona mi prostě nesedí a moc jí nemusím. Ale přála jsem jim to. Přej jim to taky. :)

Ano , největší sranda by byla kdyby to byl opravdu Harry , ale jsem si jistá že bych ho poznala a okamžitě bych omdlela nebo něco podobného. :DDDD

Život je krutej a oběti si nevybírá podle toho jestli něco udělali nebo ne. Bohužel. My 'zdraví' stím neudělám vůbec nic. Když píšeš o tom přístupu těch sestřiček , znám to. Nebo respektivě můj strejda na tom teď není zrovna nejlíp. A přístup k němu mají uplně hnusný. Je to neskutečný co si člověk ve svém povolání dokáže dovolit. Tak ať to nedělají když je to nebaví.

Pokud si ještě nikdy nebyla na pohřbu tak buď ráda , není to nic co by ti se smrtí blízkého pomohlo. Je to akorát větší stres. Ty by jsi to brala jako rozloučení , ale raději bud stle vtom že teta Mrcela je pořád s tebou , než aby jsi měla před očima stále její rakec a všude okolo pugety květin. Minulý rok jsme měli rozloučení s mojí babičkou , nebyl to pohřeb jen rozloučení. Všude byli její fotky. Svíčky. Květiny a podobně. Na ten den v životě nezapomenu.. A myslím , že se stím díky tomu vyrovnávám ještě hůř než kdybych ta nešla.

Každopádně tvé Babičce a dědečkovi přeju at se brzy uzdraví a můžou jít zase domů. Držím jim palce. :)

3 Jull | Web | 29. august 2013 at 18:20 | React

Já taky nikdy nechci zestárnout a už vůbec né umřít! ale s tím se už nic nedá dělat...

4 Michaela. | Web | 30. august 2013 at 19:08 | React

Věř, že narazit na takového člověka který tě přijme takovou jaká jsi je opravdu krásný. A já věřím v to, že i ty jednou takovýho potkáš. :)

Opět si mě moc potěšila. Moc děkuju. Less. ^^

5 Eit Free | EitherFree.blog.cz | Web | 31. august 2013 at 20:52 | React

Opravdu mi je tvého dědy i babičky líto. Mám taky dědu, ten má problém s dýcháním, ale kouření si dopřává. Mno, byl na chalupě a tam omledl, tak ho zavezli do nejbližší nemocnice do Bruntálu a pak, jak se zlepšil ho zavezli k nám do města. Normálně, když za ním chodíme a mamka se ho zeptá, jak se má tak vždycky zavtipkuje 'Ještě žiju.', ale tentokrát mu je hrozně no a cukr mu stoupl až na 30% a prý čekali, že upadne do kómatu.
Tvé tety mi je líto:(

Jinak držím babičce i dědečkovi brzké uzdravení:)

6 bebs. | Web | 4. september 2013 at 19:16 | React

ja si myslím, že práve toto je jeden z dôvodov, prečo chcem by doktorkou. alebo zdravotnou sestrou. nevadí mi starať sa o ostatných, myslím, že starí ľudia sú najprívetivejší. a chcela by som, aby sa ľudia cítili v nemocnici dobre, aby im nič nechýbalo, aby vedeli, že aj tam sú ľudia, ktorým na nich záleží. a mne by určite záležalo.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
Děkuji za návštěvu mého blogu! Doufám že se ti líbí mé články a moje nnázory na svět.
Děkuji za každý komentář či přečtění článku,jsem vděčná za stále čtenáře!
Nečekej že budu psát každý den. Zdroje většina obrázků je z Weheartit.
Mám vás ráda vaše Less♥